N2241 BL
110° motion sensor, 2 modules, 1800W incandescent, 750VA halogen, 400VA fluorescent
5m radius
Detection Range
10sec to 10 min or 1 sec pulse
Switch Off Delay
750VA at 230 V AC
Max Power Halogen
400VA at 230 V AC
Max Power Fluorescent
1800W at 230 V AC
Max Power Incandescent
Specifications
| Detection Angle | 110° |
| Detection Range | 5 m radius |
| Switch Off Delay | 10 sec to 10 min or 1 sec pulse |
| Max Power Halogen | 750 VA at 230 V AC |
| Number Of Modules | 2 |
| Max Power Fluorescent | 400 VA at 230 V AC |
| Max Power Incandescent | 1800 W at 230 V AC |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
N2241 BL
Manufacturer
ABB
OEM List Price
₹21,719
per Nos
Unit
Nos
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.